free website builder
Mobirise

HAVA FİLTRELERİ

MANN-FILTER hava filtreleri, güvenilir koruma sağlamaktadırlar. 
Modern MANN-FILTER hava filtrelerinin filtre malzemesi özellikle yüksek mekanik dayanıklılık göstermektedir. Emme havasını verimli ve güvenilir biçimde filtrelemektedirler. Bu, hava/yakıt karışımının en iyi bileşimine imkan vermektedir ve sürekli motor performansını sağlamaktadır.
MANN-FILTER hava filtrelerinin fonksiyonları
MANN-FILTER hava filtreleri, bir çok önemli fonksiyon gerçekleştirmektedirler. Emme havasından, toz, polen, kum, kurum gibi zararlı parçacıkları veya hatta su damlacıkları dahi filtrelemektedirler.Yanma odasına sadece temiz havanın girmesini sağlamaktadırlar. İlave olarak, MANNFILTER hava filtreleri, örneğin, yüksek hassasiyette sensörler (hava akış ölçerler) gibi elektronik parçalara çeşitli yollarla olan hasarları önlerler. MANN-FILTER hava filtreleri, başka diğer önemli fonksiyonlara sahiptir: emiş sesini azaltırlar, hava akış ölçere doğru olan hava akışını dengelerler ve yakındaki parçaların yalıtımını sağlarlar. MANN-FILTER, hava filtresi çözümleri ile geleceğin hava filtreleme yeni standartlarını koymaktadır.
Daha temiz bir çevre için:
MANN-FILTER’in çoğu hava filtreleri, tamamen yanabilirler, böylece kolaylıkla atılabilirler. Bundan başka, MANN+HUMMEL tesisleri, “DIN EN ISO 14001′e göre “çevre için onaylı”dırlar.
MANN-FILTER hava filtresi elemanları
Motor dizaynındaki gittikçe artan gelişmiş teknolojiler, hep daha fazla sayıda parçalar ve modüller ile motor dizaynındaki gelişmeler ile birlikte, kullanılabilir montaj yerini sürekli olarak azaltmaktadır, bunun yanında, araç güvenliği ve yolcu koruması ile ilgili daha sıkı yasal düzenlemeler, montaj yerinin sürekli azalması sonucunu getirmektedir. Bu nedenle artan düzenlemeleri karşılamak için modern hava filtresi sistemleri daha kompakt olmalıdır.
trapezTrapez biçimli hava filtresi
MANN-FILTER, takılma yerine şekil ve fonksiyon olarak kesinlikle uyan yenilikçi hava filtreleri geliştirmektedir. Hava filtrelerinin her zaman dikdörtgen biçiminde olmaları gerekmemektedir. Montaj koşullarının gerektirdiği yerlerde alternatif modeller kullanılabilir (ikizkenar yamuk şeklinde, oval-konik filtreler vb.).
korukBasamaklı körük biçime sahip hava filtresi
İçi delikli konik bir yapıyı destekleyecek şekilde ve böyle gövdeye göre yapılmış hava filtresi de MANN+HUMMEL’in yaratıcı teknolojisini göstermektedir.
spiralSpiral sarım teknolojisine sahip hava filtresi
MANN-FILTER, yüzlerce tip ve ölçüde ve tabii ki tümüde Orijinal Ekipman kalitesinde geniş bir çeşitlilikte ürünler sunmaktadır. Bu iyi düzenlenmiş ürün yeniliği, HU 718/5 yağ filtresi elemanında denenmiş ve test edilmiş olarak şimdi diğer fitrelere uygulanmıştır. C 30 1353 radyal oturmalı hava filtresi şimdi yeni spiral sarım teknolojisini kullanır. Bu daha kararlı ve ağırlığı azaltan teknoloji gelecekte diğer hava filtrelerine de yaygınlaştırılacaktır. Özel niteliği: bu öncü teknoloji, katların tüm filtre çevresinde düzgün biçimde yerleştirilmiş olarak kalmasını sağlamaktadır. Hatta biçimi bozulduğunda bile, örneğin eğer yerinden çıkarılırsa, filtre şekli esnek spiral sarım teknolojisi sayesinde bozulmamış halde korunacaktır. Bu teknoloji sayesinde, değiştirme için el ile tutma işleminde, tutma noktalarında daha küçük aralık genişlikleri ile katlar korunmuştur.
Mikrograd N – Yüksek performanslı non-woven hava filtresi
Filtreleme teknolojisinin gittikçe artan daha sıkı gereksinimleri karşılaması gerektikçe, gitgide daha fazla hava filtreleri şimdi sentetik fiber filtre malzemeleri içermektedir. Otomotiv endüstrisi, iyileştirilmiş filtreleme performansı, daha kompakt dizayn, daha yüksek toz kapasitesi ve daha uzun servis aralıkları istemektedirler.
MANN+HUMMEL tarafından geliştirilen non-woven filtre malzemesi tamamen çapı 5 ile 22 mikron arasında olan polyester fiberden oluşmuştur. Kademeli artan bir yapısı vardır, fiberlerin genişliği temiz hava tarafında artmaktadır. Bu yapı, bilinen kağıt malzeme ile kıyaslandığında daha yüksek toz kapasitesi sağlamaktadır. Toz parçacıkları, tüm lif boyunca emilmektedir (“derin yatak filtreleme”); diğer yandan kağıt filtrelerde kirleticiler esas olarak akış tarafında yakalanırlar. Mikrograd N’nin özel yapısı, yağmurda bile optimum performansı sağlamaktadır. Non-woven filtre malzemesi, aynı ölçüde selüloz bazlı filtreler ile kıyaslandığında Mikrograd N %50 daha yüksek toz kapasitesine erişmektedir. Filtre ayrıca servis ömründe herhangi bir azalma olmadan %30 daha az yer kullanmaktadır.
MANN FİLTRE Hava filtresi ikincil elemanları
Yüksek kaliteli MANN-FİLTRE hava filtresi ikincil elemanları aşınmaya karşı kapsamlı bir koruma sunar. Ana filtre elemanı hasar gördüğünde veya bakım yapılmadığı için etkisiz kaldığı durumlarda bile koruma sürdürülür. Özellikle aşırı tozlu koşullarda ek koruma gereklidir.
Bu nedenle MANN FİLTRE ikincil elemanları çoğu tarım makinelerinde ve yapı araçlarında standart olarak bulunur.

Mobirise

Kabin Filtreleri

Mobirise

Hava Filtreleri

Mobirise

Yakıt Filtreleri

Mobirise

Yağ Filtreleri

Adres

Sanayi Sitesi 11. Blok 46. Sokak No:1 Tuşba/VAN

İletişim

Tel :   +90432 - 223 67 67
          +90432 - 223 42 28
Fax : +90432 - 223 17 21
Email : tekin@tekin.com.tr